Działania

Oddział przedszkolny jest czynny w dni powszednie w godzinach od 7.00 do 17.00.

Za pobyt dziecka w tych godzinach nie są pobierane żadne opłaty.

Dzieci cały czas przebywają w sali przedszkolnej pod opieką wychowawczyni.

Opiekę nad grupą sprawują mgr Joanna Molicka- Drzymała oraz mgr Elżbieta Moryson.

Na życzenie rodzica dziecko może od godz. 6.00 do 7.00 przebywać w świetlicy szkolnej.

Obecnie do grupy uczęszczają dzieci w wieku 5 i 6 lat.

W sali znajduje się wiele atrakcyjnych zabawek dostosowanych do wieku dzieci. Każdy podopieczny ma w szafce zapewnione miejsce na swoje podręczniki i przybory szkolne.

Zajęcia edukacyjne prowadzone są w godzinach od 9.00 do 13.00.

Codziennie odbywają się również zajęcia z języka angielskiego, które mają formę zabawy i odnoszą się do sytuacji znanych dzieciom z życia.

Zapewniamy opiekę psychologa i pedagoga szkolnego.

Dzieci, które mają wadę wymowy, uczęszczają na zajęcia logopedyczne.

Przedszkolaki mają zajęcia dodatkowe: religię, gimnastykę korekcyjną, rytmikę, warsztaty teatralne.

Rozkład posiłków:

- godz. 8.00 - śniadanie  (z możliwośią wykupienia ciepłej herbaty)

- godz. 10.30 - II śniadanie - w sali przedszkolnej

- godz. 13.00 - obiad - w sali przedszkolnej.

Nauczycielki dbają, aby dzieci systematycznie spożywały posiłki.

Istnieje możliwość wykupienia obiadów w stołówce szkolnej.

W każdym miesiącu organizowana jest wycieczka lub warsztaty, które stanowią ogromną atrakcję dla dzieci, a jednocześnie mają walor edukacyjny.

Dzieci mogą brać udział w licznych konkursach, w których są do zdobycia wspaniałe nagrody.

Przygotowujemy turnieje sportowe oraz przedstawienia szkolne, na których dzieci prezentują wiele zdobytych umiejętności, np. tańczą, śpiewają, grają na flażoletach i innych instrumentach, recytują, odgrywają sceny teatralne.

W godzinach od 13.30 do 15.00 nauczyciel prowadzi indywidualne zajęcia z dziećmi, wówczas nadrabia zaległości spowodowane absencją, także stymuluje procesy poznawcze, wykonawcze czy emocjonalno- społeczne.

​Bawimy się nie tylko w sali, ale również na świeżym powietrzu, a szczególnie na szkolnym placu zabaw "Rozbrykaniec", na który dzieci uwielbiają przychodzić.