Śniadanie daje moc

8 listopada 2016r. drugi już raz przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dzieciaki  miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Przykład, który może przemówić do wyobraźni dzieci? Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”.Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały wspólne śniadanie. Powstały małe kanapkowe dzieła sztuki, wspólnie rozwiązywaliśmy krzyżówkę, która dostarczyła nam nowej wiedzy oraz mnóstwa radości.Do akcji razem ze świetlicą przyłączyła się klasa 2c i 3c  ze swoimi wychowawczyniami.