SOKOŁY 2018-2019

Strona Oddziału Przedszkolnego Sokoły. Wychowawczyniami grupy są: Agnieszka Pietrzykowska i Kinga Zając.

Rok szkolny 2018-2019 rozpoczęliśmy tanecznym krokiem, biorąc udział w pokazie Szkoły Tańca i Dobrych Manier "Hajdasz".

W praktyce uczyliśmy się jak przechodzić bezpiecznie przez ulicę:)

25 września świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Obie grupy przedszkolne zaprezentowały swój krótki program artystyczny. Następnie wszyscy uroczyście powtórzli za paniami słowa przysięgi, a pani Dyrektor pasując każdego na przedszkolaka, wręczyła mu okolicznościowy dyplom.

26 września gościliśmy w grupie "Słowiki". Braliśmy tam udział w spotkaniu z jedną z mam, żołnierzem i kontrolerem lotów. Każde dziecko mogło zadać swoje pytanie i przymierzyć hełm i maskę gazową.

Pierwszy nasz wyjazd poza teren szkoły, to warsztaty edukacyjne z wejściem na ekspozycję w Bramie Poznania. Nosiły ciekawy tytuł "Tajemnica pewnego miecza". Zgodnie z tym założeniem poznaliśmy legendę o mieczu św. Piotra i szukaliśmy go, z powodzeniem, na terenie ekspozycji. W trakcie zajęć plastycznych wykonaliśmy pacynki, przedstawiające Mieszka I, Dobrawy i biskupa Jordana.

Poznajemy litery:)

5 października ochodziliśmy w naszej szkole święto naszego patrona, Pawła Edmunda Strzeleckiego. Z tej okazji odwiedziliśmy izbę poświęconą jego pamięci, zebraliśmy i złożyliśmy bukiety z lści pod jego pomnikiem.

23.10. 2018r pojachaliśmy do Ratusza Poznańskiego i wzięlismy udział w warsztatach "Poznańskie Legendy".

W grudniu, po wizycie policjantów i Pyrka, mięliśmy okazję brać udział w szkoleniu wojskowym.

Warsztaty świąteczne w Szreniawie. Po obejrzeniu świątecznego pzredstawienia, zabraliśmy się do pracy. Ozdabialiśmy bombki choinkowe. Później obejrzeliśmy żywą szopkę i stanęliśmy do wspólnego zdjęcia.