z życia świetlicy

Śniadanie daje moc

W dniu 8.11.2017r. jak od kilku lat przyłączamy się do ogólnopolskiej programu pt. " Śniadanie daje moc", promującego spożywanie śniadań. Program ten zorganizowany jest przez kolalicję Partnerstwo dla Zdrowia. Jako nauczyciele biorący w nim udział korzystamy z nowoczesnych i ciekawych scenariuszy lekcji, które wprowadzają naszych uczniów w świat zdrowego odżywiania. Dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym pierwsze śniadanie w domu i drugie w szkole mają wyjątkowe znaczenie. W dzisiejszym śniadaniu towarzyszyła nam pani koordynator koalicji Partnerstwa dla Zdrowia E. Wiśniewska z Warszawy oraz radio Eska. Wzięliśmy udział w konkursie, w którym trzeba było w 6 zdaniach wypromować i zachęcić inne szkoły do wzięcia udziału w owym śniadaniu.Dzięki p. Beacie Patrzykąt jako jedyna szkoła w wielkopolsce wygraliśmy go i pozyskaliśmy fundusze na przygotowanie tego posiłku . Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą i odpowiedzieć na zadane pytania.

Anna Jędrzejczak-Jaszczyk, Beata Patrzykąt

Niezwykłe spotkanie

W piątek 8.09.2017r. w szkole gościliśmy siatkarza p.Marcina Prusa. W czasie spotkania z nim dowiedzieliśmy się wiele interesujących rzeczy na temat jego kariery, zdobytych medali( co oczywiście bardzo interesowało chłopców) oraz dzieci miały możliwość zadawania swoich pytań. Spotkanie przebiegło w wesołej atmosferze, śmiechu było co nie miara, dzieci dostały autografy oraz zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Takich spotkań życzymy sobie więcej.

Ruszają kółka!

Od poniedziałku ruszają kółka zainteresowań, na które dzieci z niecierpliwością czekają. Prosimy Państwa o zdeklarowanie się w których z nich dzieci chcą uczestniczyć.Oferujemy następujące kółka:

• przyrodnicze - p. H. Czekanowicz -      piątek 14.00-15.00
  • czytelnicze  -  p. M. Babst -                wtorek 13.45-14.15
  • j.angielski    -  p. D. Korbik -                wtorek 14.20-15.20
  • j.hiszpański -  p. B.Patrzykąt  -            poniedziałek 13.45-14.15
  •                                                          czwartek 13.45-14.15
  • plastyczne    - p. S. Zajączkowska       czwartek 14.30-15.30
  • arteterapia     - p.J. Pianka                   wtorek  12.00-12.45
  • logiczne        - p. A.Jaszczyk               czwartek 10.30-11.00 i 12.30-13.00

ZAPRASZAMYsmiley

Nowy rok szkolny w świetlicy.

Wakacje już za nami, nauka ruszyłą pełną parą, świetlica również. Zapraszamy wszystkich Rodziców,  którzy potrzebują opieki świetlicowej dla swoich dzieci po karty zgłoszeniowe. Zarazem prosimy o jak najszybsze oddanie pobranych już kart do świetlicy. W nowym roku szkolnym 2017/2018 czeka nas wiele ciekawych zadań i atrakcyjnych projektów.

W tym roku szkolnym świetlica odpowiada za zbiórkę surowców wtórnych( plastikowe nakrętki, puszki), dlatego prosimy Państwa o przyłączenie się do zbiórki.

Ponad to w świetlicy, podonie jak w zeszłym roku, będą odbywały się kółka zainteresowań. O samych kólkach, jak i prowadzących je oraz godzinach, w których będą się odbywać zostaną Państwo poinformowani przez wychowawców świetlicy już w najbliższy poniedziałek, tj.11 września 2017r.

Anna Jędrzejczak- Jaszczyk

Śniadanie daje moc

8 listopada 2016r. drugi już raz przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dzieciaki  miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Przykład, który może przemówić do wyobraźni dzieci? Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”.Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały wspólne śniadanie. Powstały małe kanapkowe dzieła sztuki, wspólnie rozwiązywaliśmy krzyżówkę, która dostarczyła nam nowej wiedzy oraz mnóstwa radości.Do akcji razem ze świetlicą przyłączyła się klasa 2c i 3c  ze swoimi wychowawczyniami.