Nasi doradcy :

Joanna Dybczyńska-doradca zawodowy

Marta Sakowicz- doradca edukacyjny

Klasy 7 i 8 w ciągu roku szkolnego mają po 10 godzin warsztatów z doradcą zawodowym (terminy podawane są przez dziennik elektroniczny „Librus”). Każdy uczeń może skorzystać z indywidulanej  konsultacji z doradcą zawodowym lub edukacyjnym ( zajmują się tym samym). Zachęcamy do wybrania nauczyciela z którym uczniowi/uczennicy najlepiej się rozmawia. 😀 Ilość konsultacji i terminy ustalamy indywidualnie z uczniem i jego rodzicami. Prosimy o pisanie wiadomości przez dziennik elektroniczny „Librus” lub osobiście.

Nasza szkoła współpracuje z Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży, OHP Wielkopolska oraz zawodowcy.org.

Zapraszamy do zapoznania się z

oraz prezentacjami przygotowanymi przez Centrum Doradztwa Zawodowego

i materiałami dla rodziców

Jak empatycznie wspierać młodzież w wyborach – bezpłatny webinar

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Zapraszamy rodziców i nauczycieli na webinar „Jak empatycznie wspierać młodzież w wyborach„, który odbędzie się we wtorek, 5 grudnia, o godzinie 20:00. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Facebooku CDZdM.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/wl1llQAn0

Naszym gościem specjalnym będzie Jac Jakubowski – doświadczony trener, coach, psycholog, superwizor akredytowany przez Izbę Coachingu, współzałożyciel GRUPY TROP, mentor i animator projektów rozwojowych, który działa w organizacjach pozarządowych, biznesie i edukacji.

Na webinarze będziemy rozmawiać o:

– specyfice wieku nastoletniego oraz o tym jak zmienia się w tym czasie więź między dzieckiem a rodzicem,

– dojrzałości empatycznej i na czym ona polega w praktyce (a na czym nie…),

– rozmowach z nastolatkami i o co pytać, skoro „Jak było w szkole?” i „Czy już wiesz, kim będziesz?” tak często odbierane jest jako atak,

– zmieniającej się roli rodzica i o tym, jak się w niej odnaleźć, słysząc westchnięcia, wzruszanie ramionami i trzaskanie drzwi,

– towarzyszeniu młodzieży, i jak to robić, by nie być natrętnym, marudnym rodzicem,

– oraz jednej najskuteczniejszej metodzie pomocy młodzieży, która wiele korzyści daje też samym rodzicom.

Nie zapomnimy też, by podpowiedzieć, jak to wszystko wdrożyć w życie, gdy jest się pracującym rodzicem. Człowiekiem ze swoimi zmartwieniami, wracającym zmęczonym po pracy… A jednocześnie kochającym swoje dziecko i chcącym dla niego po prostu jak najlepiej.

—————————–

GOŚĆ SPECJALNY: Jac Jakubowski

Jac od sześciu lat w ramach AKCJI-EMPATIA jest głównym organizatorem Festiwalu Empatii w Działaniu. To jego wielka pasja. Równolegle prowadzi projekty rozwoju kultury organizacyjnej w korporacjach oraz firmach małych i średnich. Jest uznanym ekspertem w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. A jako doświadczony mentor i coach pracuje z najwyższą kadrą menedżerską. Więcej o naszym ekspercie na: https://grupatrop.pl/o-nas/jacek-jakubowski. Dogłębna znajomość psychologii człowieka oraz ciągłe działanie w świecie edukacji i biznesu daje Jacowi osadzenie zarówno w kontekście świata młodzieży, jak i rodziców. Na webinarze podzieli się z nami nie tylko swoją ekspercką wiedzą, ale i doświadczeniem, a przede wszystkim płynącymi z niego praktycznymi podpowiedziami, jak wspierać młodzież w wyborach: https://fb.me/e/wl1llQAn0

Serdecznie zapraszamy!