Rada rodziców

Numer konta bankowego RR
SKO przy Szkole Podstawowej ul.Głuszyna Poznań

Rada Rodziców zaprasza do zapoznania się z jej działalnością

Zebranie Rady Rodziców

Dnia 28.10.2021 roku odbyło się spotkanie Rady Rodziców, w którym wzięli udział przedstawiciele 13 Rad klasowych.
Na spotkaniu zatwierdzono zmianę Regulaminu RR dotyczącą zasad archiwizacji dokumentów i ich przekazywania do archiwum szkolnego.
W toku zebrania przedyskutowaliśmy również propozycje dotyczące działań Rady Rodziców, w tym trudnym ciągle jeszcze pandemicznym czasie. Reprezentanci klas przedstawili propozycje zebrane podczas zebrań klasowych. Propozycje te będziemy konkretyzować i wprowadzać w życie.
Omówiono również założenia do preliminarza Rady Rodziców.
O kolejnych działaniach Rady Rodziców będziemy na bieżąco informować w szkolnych mediach oraz za pośrednictwem przedstawicieli klasowych.

Przewodniczący Rady Rodziców
Jarosław Artur Sucki

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Słyszeliście kiedyś o gdańskich szafach? Solidne dębowe meble, wykonane z wielkim kunsztem i przepięknie zdobione.

Gdy mistrzowi stolarskiemu w Gdańsku rodził się syn, ten kupował partię świeżo ściętych dębów i topił je w wodach Motławy. Syn rósł, uczył się, pracował jako pomocnik, zostawał czeladnikiem, ruszał w podróż po Europie, aby zdobywać doświadczenie i kontakty. Powracał do rodzinnego miasta, zdawał egzamin mistrzowski. Jako mistrz stolarstwa otrzymywał od ojca dęby zatopione w wodach rzeki przy jego narodzinach.

Drewno, które wiele lat spędziło bez dostępu powietrza i w zimnych woda rzeki było wreszcie odpowiednie, aby stać się pierwszą szafą gdańskiego mistrza stolarstwa.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

Wam drodzy nauczyciele, życzymy cierpliwości na lata i dumy z mistrzów, których dzisiaj uczycie i wychowujecie.

Wam kochani uczniowie, życzymy, abyście z podróży zwanej edukacją powracali do rodzinnych stron, aby właśnie tutaj tworzyć rzeczy dobre i piękne jednocześnie.

Wam dzielni rodzice – zaangażowani w edukację swoich dzieci – życzymy, abyście zaznali radości z umiejętności i doświadczenia swoich pociech.

Szkoły Podstawowaej nr 53 w Poznaniu

Informacja z zebrania Rady Rodziców

W dniu 8 09 2021 roku, w budynku naszej szkoły, odbyło się spotkanie Rady Rodziców. W spotkaniu wzięło udział 12 przedstwicieli Rad Oddziałowych. Pod koniec zebrania dokonano wyboru nowego Prezydium Rady:

Przewodniczący Jarosław Sucki

Zastępca przewodniczącego Agnieszka Borońska

Skarbnik Joanna Mazurkiewicz

Sekretarz Anna Delimata

Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Borońskiej za kilka lat przewodniczenia pracom Rady Rodziców i cieszymy się, że będzie z nami dalej pracować dla dobra naszych dzieci i rozwoju szkoły.

W najbliższym czasie odbędzie się kolejne zebranie na którym ustalimy plan pracy na bieżący rok, preliminarz finansowy oraz zamierzenia, które będziemy chcieli zrealizować.

Serdecznie pozdrawiam

Jarosław Artur Sucki