PLAN PRACY WOLONTARIATU

2023/2024

Wrzesień1. Sprzedaż karteczek na rzecz podopiecznego Fundacji               „Pomóż i Ty”. 2. Rajd Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego -współpraca z PTTK 3. Rozpoczęcie projektu „Ogródek ekologiczny” – Wolontariat z klasą.
Październik4. Pomoc w organizacji Dnia Patrona- Witacz 5. Rozpoczęcie całorocznego wolontariatu dla ZOO. 6. Pierwsza akcja promująca zdrowe odżywianie- Energetyk cichy zabójca. 7. *** Udział w konkursie „ Wiem Jak Ratować Życie”
Listopad8. Światło na mogiłach 9. Jedzenie daje moc-Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia 8.11 10. Zbiórka karmy dla Schroniska w Gaju- spotkanie z wolontariuszami (wyjazd edukacyjny) 11. „Dziel się uśmiechem”- rozpoczęcie XI edycji programu prozdrowotnego.
Grudzień12. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 5.12 13. Zbiórka słodyczy i artykułów spożywczych na paczki dla PCK 14. Zakończenie projektu „Ogródek ekologiczny” Wolontariat z klasą.
Styczeń15. Nawiązanie współpracy z Hospicjum Palium- motyle. 16. „Wrzuć złotówkę na grochówkę” PCK
Luty17.  Walentynki z PCK
Marzec18. Dzień kolorowej skarpetki- Dzień Osób z Zespołem Downa. 19. Światowy Dzień Lasów- sprzątanie lasu- 21.03.
Kwiecień20. Zakończenie konkursu Wolontariat dla ZOO i podsumowanie XI edycji programu „Dziel się uśmiechem”. 21.  Rozpoczęcie ogólnopolskiej kampanii „Gorączka złota” 21. Dzień Ziemi- 22.04.  -Sprzątanie Świata.
Maj23. Happening- Dzień Dobrych Uczynków- 19.05 24. Zbiórka karmy i wyjazd do schroniska w Gaju.
Czerwiec25. Dzień Przyjaciela- 9.06 26. „Bezpieczne Wakacje” 26. Przygotowanie na okres wakacji dyżurów w ogródku ekologicznym.

Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowei szkoły, którzy na drodze wyborów wybierają swoich przedstawicieli i ma prawo do opiniowania realizacji praw uczniów takich jak:

– prawo do zapoznaia się z programem nauczania

– prawo do jawnej i umotywowanej oceny postępów w nauce i zachowaniu

– prawo do organizacji życia szkolnego

– prawo do redagowania i wydawania gazetki szkolnej

– prawo do organizowania działalnosci kulturalnej, oświatowej, rozrywkowej, sportowej w porozumieniu z dyrektorem

– prawo do wyboru nauczyciela pełniącego rolę opiekuna SU (wg art. 55 ust. 5 Ustawy o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 r. z późniejszymi zmianami).